تبدیل شکست ها به موفقیت

 

عنوان : تبدیل شکست ها به موفقیت

نویسنده : گیل لیندن فیلد

مترجم:نادیا زکالوند

چاپ اول : 1383

 

معرفی کتاب :

برخی از افراد خیلی بهتر از دیگران ، توان برخورد با شکست های خود را دارند و به خوبی می دانند که چگونه از نا امیدی و خطاهای خود ، حداکثر استفاده را ببرند و به کامیابی دست یابند .

گیل لیندن فیلد در این کتاب توضیح می دهد که این خصوصیت در تمام انسان ها بطور یکسان وجود دارد . اما فقط تعداد کمی از مردم می آموزند تا از این موهبت ، چگونه بهره جویند ، زیرا این افراد ترفندها و مهارت هایی را آموخته اند که به وسیله آنها قادرند شرایط را به نفع خود تغییر دهند .

 

(( 32 کلید موفقیت ))

نام کتاب :  32 کلید موفقیت 

مولف : کن مک ایزاک

 مترجم : مجید خلخالی زوابه      

 سال چاپ : 1384

نگران ، تنش ، افسردگی ، بی خوابی وعصبانیت ، این ها بخشی از مشکلاتی هستند که می توانند باگرفتن شادی وبیمارکردن ما ، زندگی روزمره مان رامختل کنند.چون هرروزی که به این ترنیب تلف می شود دیگر هرگز باز نمی گردد ، باید در باره این مشکلات فکر کنیم وبرای آنها چاره ای بیندیشیم . درحوزه خود یاری نکات بسیار وجوددارد که ما با استفاده از آنها می توانیم زندگی خود را بهبود بخشیم ، این نکات توسط متفکران  بزرگ گذشته بیان شده اند .ونویسندگان مشهور وپر طرفدار امروزی نیز آنها را بازگو کرده اند . حین خواندن این کتاب جملات مهم را یاداشت برداری کنید ، به آنها فکر کنید وسعی کنید خوب فکر کردن واحساس خوب داشتن را به یک عادت روزانه تبدیل کنید .فراموش نکنید تمام افکار عاقلانه قبلاهزاران بار مورد تامل و تدبر قرار گرفته اند ، ولی برای این که ملکه ذهن ما شوند باید مجددا صادقانه درباره آنها بیندیشیم تا در  تجربیات شخصی ما ریشه بدوانند.

 

حال برتر(چگونه احساسات خود را کنترل کنیم)

 

نام کتاب : حال برتر (چگونه احساسات خود را مهار کنیم )                

مولف : گیل فلیندن فیلد
مترجم : دکتر الهه میرزایی 
                    
انتشارات : جوانه رشد

سال : 1383   

ما انسانها هیجانهای مختلفی داریم، طی سالهای عمر خود آموخته ایم که برخی از این هیجانات را مثبت و برخی  را منفی بشماریم، یا برخی را براحتی ابراز کنیم ، اما خود را  از ابراز برخی دیگر باز داریم. از طرفی ، وقتی به اطراف خود بیشتر دقت می کنیم، در می یابیم که همه افراد ، حتی  آنهایی که از شرایط وامکانات مشابهی برخوردارند، به یک  اندازه از زندگی اظهار رضایت نمی کنند. دلیل اصلی این  امر آنست که واکنش افراد نسبت به  رویدادهای زندگی معمولا متفاوت است. واکنش به رویدادها ناشی ازدید ما نسبت به زندگی ، وضعیت روحی واحساساتمان است و این احساسات است که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند. اما مهار احساس ، عامل عمده ای در ایجاد اعتماد به نفس در افراد است و آنها را قادر خواهد کرد که برای خود احترام قائل باشند و شیوه زندگی و روابطشان را آن گونه که همیشه آرزویش را داشته اند، بسازند. «حال برتر» زمانی حاصل می شود که بتوانیم به قدرت خود در مهار احساساتمان تکیه کنیم . مطالعه این کتاب ا ین امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید از یک طرف احساسات خود را درک کنید، بر آنها کنترل داشته باشید و در موقعیتهای مناسب آنها را ابراز کنید، واز طرف دیگر وضعیت احساسی دیگران را بفهمید و با آنها روابط صمیمانه تر برقرارکنید. مطالعه این کتاب به طور قطع به شناخت بهتر افراد از خویش کمک می کند.